קיאק על הגג

אומרים שקניית בית או דירה היא החלטה רגשית יותר מאשר כלכלית. האמרה הזו נכונה בהחלט, אבל כשזה נוגע לעיצוב (או לאי העיצוב) החלל הפנימי של מקום המגורים שלנו, או אז כבר מדובר על תזמורת סימפונית של רגשות עזים, הסתעפויות נפשיות, חשקים, פנטזיות ומה לא.

כל בית צריך מרפסת (עם קיאק)

הנה סיפור קטן: זוג צעיר קיבל בירושה דירת גג בת 4 חדרים בגבעתיים עם גג עצום בגודל מאה מטרים. הזוג הצעיר, שלא היה בעל אמצעים, בחר לגור בדירה שהרבה יגידו שהיא החלום הרטוב של כל מי שנמצא בתחילת חיי המשפחה שלו. אלא שבמקרה הזה, הדייר בר המזל, שזכה לגור בדירת גג שבת הזוג שלו קיבלה בירושה ממשפחתה, "נאלץ" להעתיק את מקום מגוריו מבית ינאי, שם נולד וגדל כל חייו. החלטה רגשית – כבר אמרנו – ולעבור מבית על החוף שבחצר נמצאים הגלשנים והקיאקים שמשמשים אותך מדי יום זה לא לגמרי פשוט.

הפתרון היצירתי שבני הזוג מצאו, בזכות מעצב פנים שידע לתרגם את הצרכים המאוד ספציפיים של הזוג היה בניית חוף ים קטן על גג הבית. חלק גדול מהגג הוסב לארגז חול ענקי, הקירות עוטרו בצדפים. פינת הישיבה עוצבה כסוכת מציל ובזכות קיאקים למכירה שמצא המעצב, השיגו בני הזוג עשרות קיאקים ישנים בעזרתם יצרו חיפוי לקירות הגג.

קיאק על הגג

מעצב פנים הלב

עיצוב פנים טוב הוא בסך הכל תרגום של סך כל הרצונות והיכולות שלכם לכדי חלל שלם שבו אתם אמורים להתגורר. טועים אנשים שחושבים שמעצב פנים מייקר להם את הוצאת עיצוב הבית, שכן ההיפך הוא הנכון.

מעצב טוב ידע דווקא איפה ואיך בדיוק הוא יכול לחסוך עבורכם כסף. ראשית הוא יודע להתייחס לתקציב שהגדרתם ולקבוע אם הוא ריאלי ביחס לדירות ולצרכים שלכם. שנית, הוא יכול לחסוך לכם בכך שלא תבצעו טעויות קריטיות בשלב התכנון, ואם אינכם אנשי מקצוע סביר מאוד שתעשו טעויות כאלה.

בנוסף, מעצבים רבים עובדים עם אנשי מקצוע שאיתם הם עובדים בצמוד, וכך אתם יכולים ליהנות לא רק מבעל מקצוע איכותי שנצמד לתוכנית המעצב, אלא גם ממחיר נמוך יותר ברוב הפעמים.

עוד נקודה אותה תוכלו למצוא בעבודה עם מעצב פנים היא העובדה שהוא יכול לפקח על העבודה הנעשית וישמור על מסגרת לוחות הזמנים שנקבעה, וכן על קניית חומרי העבודה והאביזרים בהם תציידו את הבית שלכם.